Content pfp
Content
@
https://www.apple.com
0 reply
0 recast
0 reaction

ted (not lasso) pfp
ted (not lasso)
@ted
when buying an apple product, i always do the math of cost per use after one full year. the answer for every product i've bought (watch, laptop, speakers, accessories) comes down to <$1. the vision pro, sadly, is the exception. feels bad the most expensive thing i've ever purchased in my life is also my least used.
8 replies
3 recasts
65 reactions

Zach pfp
Zach
@zd
You might like this post from @kepano https://stephango.com/buy-wisely
0 reply
0 recast
5 reactions