Content
@
https://www.apple.com
0 reply
0 recast
0 reaction
ted (not lasso)
@ted
when buying an apple product, i always do the math of cost per use after one full year. the answer for every product i've bought (watch, laptop, speakers, accessories) comes down to <$1. the vision pro, sadly, is the exception. feels bad the most expensive thing i've ever purchased in my life is also my least used.
8 replies
3 recasts
58 reactions
zappy
@grexometr
It's essential to consider the cost per use when investing in products. Sometimes, even high-priced items may not offer the expected value in terms of usage. Analyzing this metric can help make more informed purchasing decisions in the future.
0 reply
0 recast
0 reaction